Fundacja Zdrowie Dziecka

na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szpitalu św. Ludwika

06.10.2011

Z okazji rospoczęcia nowego roku szkolnego Fundacja Zdrowie Dziecka zorganizowała dla pacjentów szpitala św. Ludwika lot w kosmos.
W przestrzeń pozaziemską wyniosła nas nieograniczona wyobraźnia i talent artystyczny. Wszystko odbyło się w formie intensywnych zajęć.
Wpierw wszyscy ich uczesnicy zbudawali wielką makietę rakiety, którą pomalowali w zwariowany sposób. Wydaje się, że niesamowite pomysły dzieciaków mogłaby wykorzystaś sama NASA. Po ukończeniu budowy makiety przyszedł czas na budowę rakiet, które latałyby naprawdę. W ruch poszły nożyczki,
kartony, kredki i bibuła. Z tych, wydawałoby się, prostych materiałów, powstały prawdziwe wahadłowce. Brakowało im jedynie napędu, ale i na to znalazł
się sposób. Za silniki naszych rakiet posłużyły baloniki nadmuchane powietrzem. Na koniec przyszła pora na testy każdej maszyny. Loty próbne wyszły znakomicie. Każda rakieta sprawdziła się na piątkę.
W galerii znajdziecie kilka fotografii przedstawiających zmagania dzieciaków z kosmicznym zadaniem budowy rakiet. Sami ocencie kreatywność małych pacjentóe św. Ludwika.
<KLIK, KLIK>

powrót