Fundacja Zdrowie Dziecka

na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie

Mikołajki 2009Grudzień był miesiącem Mikołaja i radości w naszym Szpitalu. Dużo się działo w ciągu tych kilku tygodni. Mali pacjenci mieli obejrzeli kilka przedstawień teatralnych, zostali obdarowani mocą upominków oraz mieli okazję pomóc św. Mikołajowi w przygotowaniu prezentów. Cykl atrakcji  rozpoczął się już 1-go grudnia od przedstawienia „Calineczka” zaprezentowanego przez Agencję Klaps Art. Dzieciaki miały okazję przenieść się w bajkowy świat małej bohaterki twórczości Andersena. Dwa dni później na maluchy czekały kolejne spektakle tym razem przygotowane przez Studio Japa oraz Teatr Maska.

W dzień św. Mikołaja dzieciaki odwiedziła gromada Świętych na motocyklach. Zmotoryzowani Mikołaje zrobili na podopiecznych Szpitala niesamowite wrażenie. Było mnóstwo radości, uśmiechu oraz nieskrywanego podziwu wyrażanego nie tylko przez chłopców, ale również dziewczynki. Nic dziwnego, taki widok to niecodzienne wydarzenie.

Głównym punktem zabaw Mikołajowych była gra fabularna dla dzieci, którą przygotowała nasza Fundacja. Odbyła się ona 8 grudnia.  Dzieci musiały zmierzyć się z poważnym problemem. Święty Mikołaj zachorował tuż przed swoją podróżą do maluchów z całego świata. Ostatnie przygotowania nie zostały zakończone. Prezenty nie były jeszcze gotowe, sanie nie były nasmarowane, wydawało się, że w tym roku nikt nie otrzyma podarunku. Jedyną nadzieją Świętego byli mali pacjenci. Najpierw chory Mikołaj musiał zostać wyleczony. Dzieci korzystając z recepty otrzymanej od Pani pielęgniarki oraz ze składników przekazanych przez aptekarza (Pana portiera) sporządziły lekarstwo- gorącą herbatę z miodem, sokiem malinowym i cytryną. Dzięki tej kuracji Mikołaj wyzdrowiał i wraz z dziećmi mógł rozpocząć przygotowania w fabryce prezentów. Fabryka jednak nie mogła zostać uruchomiona bez choinki. Dlatego też dzieci ubrały drzewko stojące przy głównym wejściu do szpitala. Wtedy kolejne etapy pracy mogły ruszyć pełną parą. Dzieci udały się do fabryki Mikołaja i zaczęły wytwarzać upominki dla… swoich rodziców. Każde z nich ozdabiało ceramiczne kubki specjalnymi farbami. Po zakończonej pracy okazało się, że nasi mali pacjenci trochę zgłodnieli. Raźno zaczęliśmy wiec przygotowywać wspólnie świąteczne ciasteczka, którymi został poczęstowany także Mikołaj. Ostatnim kłopotem Świętego był brak sań oraz renifera, który uciekł w czasie jego choroby. Na szczęście dzięki pomocy dzieciaków także i temu kłopotowi udało się zaradzić. Dzieci zrobiły sanie z krzeseł, ozdobiły je bibułą i kokardami a na koniec każde przebrało się za renifera, by w ten sposób zapewnić Mikołajowi możliwość wyruszenia w drogę. Na koniec wdzięczny Mikołaj wręczył dzieciom upominki.

Kolejnymi atrakcjami grudnia były przedstawienia Fundacji Komitywa (10 grudnia) oraz spektakl Teatru Goteska „Baśń o rycerzu bez konia”. Dzięki zaangażowaniu Międzynarodowego Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA 19 grudnia odbyła się także akcja „Miś Pod Szpitalną Choinką”

Grudzień był bardzo intensywnym miesiącem. Nie udałoby się zorganizować tylu wspaniałych wydarzeń bez pomocy życzliwych osób. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli Szpital w ostatnim czasie swoim zaangażowaniem w organizację wszelkich atrakcji Mikołajowych dla naszych pacjentów. Chwile podarowane dzieciom przez Państwa naprawdę pomagały im w powrocie do zdrowia umilając czas spędzony w Szpitalu.

Zapraszamy do obejrzenia galrii zdjęć.


powrót